the-vampire-diaries
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

the-vampire-diaries

Форум за феновете на Дневниците на вампира
 
ИндексГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Иън Зомерхалдер (Ian Somerhalder)

Go down 
АвторСъобщение
»ThE VampirE DiarieS«
Главно действащо лице...
Главно действащо лице...
»ThE VampirE DiarieS«


Брой мнения : 85
Join date : 12.11.2009

Иън Зомерхалдер (Ian Somerhalder) Empty
ПисанеЗаглавие: Иън Зомерхалдер (Ian Somerhalder)   Иън Зомерхалдер (Ian Somerhalder) EmptyНед Ное 22, 2009 10:27 am

Иън Зомерхалдер (Ian Somerhalder)

Иън Зомерхалдер (Ian Somerhalder) Boone05


Име: Иън Джоузеф Зомерхалдер (Ian Joseph Somerhalder)
Дата на раждане: 08.12.1978 години
Място на раждане: Covington, Louisiana, USA
Ръст: 1.77 м.

Иън е роден на 8 Декември 1978 год. в Covington, Louisiana. Той има брат - Боб, ,бивш професионален състезател по колоездене и сестра - Робин, която е журналистка.Баща ми - Робърт Сомърхолдър е предприемач от Френски и Английски произход, а майка му - Една, има ирландска и американскиа кръв. Фамилиятта му - Сомърхолдър идва от приемния му пра-дядо. Биологичният му пра-дядо, който е богат Английски земевладелец на име Хъл, плаща на имигрант да се ожени за бременната му любовница и да даде на бебето името Сомърхолдър.

Родителите на Иън се развеждат когато той е на 13. Той израства с майка си: "Тя е много набожна," казва Иън. "Тя правеше бебешката ми храна и ме държеше на синьо-зелени водорасли след като станах 3-ти клас. Никога не съм ял захар. Никога не съм ял бял хляб или продуките с бяло брашно." Иън учи в католическо училище.

Въпреки това той споделя: "Имах страхотно детство. Имахме коне и мотори и лодки, но аз винаги исках повече - по-голям кон или по-бърз мотор или каквото и да е." Затова когато става 5-ти клас, Една предлага на 10-годишния си син, да започне да изкарва пари като модел. " И аз казах "Добре, запиши ме" и подписах 3-годишен договор в агенция Форд в Ню Йорк."
Като модел, той е работил в Ню Йорк, Париж, Милано и Лондон за марки като Calvin Klein, American Eagle Outfitters, Dolce & Gabbana, Gucci, Versace и Guess?.

Първата му голяма актьоркса роля е в In Rules Of Attraction, адаптацията на Роджър Ейвъри по едноименния роман на Bret Easton Ellis.
Изявите му в телевизията включват ТВ сериали като Smallville, където играе Адам Найт, мъртвец, който е поддържан жив от специално лекарство, CSI: Miami, Law & Order: Special Victims Unit, CSI: Crime Scene Investigation, Now and Again и The Big Easy, а също така продуцира Recess.

Най-голямта му роля досега е главна роля в първия сезон на Lost като Буун Карлайл. Той се завръща да играе Буун и в епизоди и от 2-ри и 3-ти сезон като гост звезда в спомените на доведената си сестра - Шанън Ръдърфорд и в сънища на Джон Лок.

През 2006 той играе в Pulse, римейк на Японския хорър Kairo, където си партнира с Кристен Бел и Кристина Милиан. Филмът се подрежда добре в бокс-офис класациите още в първата седмица след като е пуснат.

През май 2006, Иън е в Топ 10 на DNA Models.
Най-скорошната роля на Сомърхолдър е като гост звезда в Tell Me You Love Me, като Ник, като партнира на Мишел Борт в секс сцена.
Върнете се в началото Go down
 
Иън Зомерхалдер (Ian Somerhalder)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
the-vampire-diaries :: Дневниците на вампира :: Актьорски състав :: •Иън Сомърхолдър/Ian Somerhalder/-
Идете на: